By - kulturagyvai

Didžiausios piniginės klaidos

Pradedant galvoti apie savo finansus, kartais pridarome daugybę klaidų arba imamės drastiškų priemonių. Ne visuomet mūsų pasirinkimai yra protingi. Įpročiai, kuriuos formuojame gali įtakoti visą mūsų likusį gyvenimą, todėl planuoti reikia atsakingai. Jeigu tiksliai viską susidėliojame, tuomet galime išvengti didesnių klaidų. Kalbant apie finansines klaidas, dažnai jos gali būti sunkiai pataisomos ir sukelti didžiulę naštą. Susipažinus su pagrindinėmis klaidomis, galima susikurti pakankamai stabilią ir kur kas geresnę finansinę ateitį.
Vengti neapmokėtų sąskaitų. Keletą kartų neapmokėjus sąskaitų, galima lengvai įsisukti į ratą iš kurios bus labai sunku išsivaduoti. Vėluojant apmokėti sąskaitas, sumos didėja, vadinasi apmokėti jas darosi vis sunkiau, tenka skolintis ir imtis kitų priemonių, norint apmokėti sąskaitas, o skolinimasis priveda prie dar didesnių finansinių naštų. Todėl, reikėtų sąskaitas visuomet apmokėti laiku. Išties, geriausia tik gavus atlyginimą, atidėti tam tikrą pinigų sumą, kuri turi būti skirta apmokėti sąskaitoms, o likusius pinigus susidėlioti taip kaip atrodo teisingiausia. Svarbu, jog neliktų įsiskolinimų.

Nesiskolinti iš draugų ir artimųjų. Dažnai, užklupus finansiniams sunkumams, tenka pasiskolinti pinigų iš draugų arba artimųjų, tačiau to reikėtų vengti. Kuomet skolinamasi iš artimų žmonių, santykiai dažnai tampa įtempti, kadangi ne visuomet pavyksta skolas grąžinti laiku. Prasideda pykčiai, nemalonumui, dėl kurių net galima prarasti draugus ar artimus santykius su giminaičiais. Turbūt niekas to nenorėtų, todėl, kaip galima, reikėtų vengti skolintis iš artimųjų nemmeste lån nu. Nebent, esate tikri, jog skolas grąžinsite laiku ir nekils jokių nemalonumų. Tiesa, artimieji, visuomet stengiasi ištiesti pagalbos ranką užklupus netikėtai situacijai, sunki finansinė padėtis – ne išimtis, visais įmanomais būdais artimieji stengiasi padėti išspręsti įvairias problemas. Kaip bebūtų, nereikėtų piktnaudžiauti jų gerumu.

Išeiti iš darbo be jokio tolimesnio plano. Ruošiantis išeiti iš darbo, galima pakliūti į nemalonią finansinę situaciją. Kad ir kaip nepatiktų esamas darbas arba jaustumėte įtampą, rasti naują darbą gali būti ne taip paprasta, kaip atrodo. Netekus darbo, finansinė padėtis taps sudėtinga, o dėl šios priežasties gali kilti nemažai ir kitų problemų. Geriausia, dar dirbant ieškoti naujo darbo. Tokiu būtu, galima būti tikriems, jog palikus senąjį darbą, neteks būti nežinioje bei patirti didesnių finansinių skylių, tai yra, neteks ilgai būti be pinigų. Be to, gyvenimo aprašyme taip pat nebus tarpų, vadinasi darbdaviams nekils klausimas kodėl vienu ar kitu periodu nedirbote.

Dirbti darbe, kuriam gresia bankrotas. Net ir stipriausios kompanijos, nėra garantuotos, jog vieną dieną jų neužklups sunkumai. Dirbant tokioje įmonėje, kuriai gresia bankrotas, laukti iki paskutinės minutės nevertėtų. Nujaučiant pavojų, reikėtų nieko nelaukiant ieškotis naujo darbo. Gali būti, jog susirasti naują darbą nebus taip paprasta arba jam reikės tam tikrų kursų arba įgūdžių, kuriuos privaloma įgyti. Kuo anksčiau imsitės valdyti situaciją, tuo geresnė bus jūsų padėtis ir neteks likti prie suskilusios geldos. Savo finansine ateitimi turime rūpintis patys, už mus to niekas nepadarys.

Tai dalis klaidų, kurios pasitaiko dažniausiai. Nors daugelis iš mūsų nemėgsta planuoti ir gyvena šia diena, norint būti finansiškai stabiliems, tenka apie tai galvoti ir planuoti į priekį DK. Visi suprantame, jog pinigai yra svarbūs mūsų gyvenime ir nors jie neužima pirmos vietos, tačiau jie būtini norint išgyventi. Šiandien nieko nėra nemokamo, vadinasi už viską privalome mokėti. Žinodami, jog pinigai ant medžių neauga, privalome patys rūpintis savo finansine padėtimi ir planuoti savo finansus.

© 2019   www.kulturagyvai.lt