By - kulturagyvai

Didžiausios piniginės klaidos

Pradedant galvoti apie savo finansus, kartais pridarome daugybę klaidų arba imamės drastiškų priemonių. Ne visuomet mūsų pasirinkimai yra protingi. Įpročiai, kuriuos formuojame gali įtakoti visą mūsų likusį gyvenimą, todėl planuoti reikia atsakingai. Jeigu tiksliai viską susidėliojame, tuomet galime išvengti didesnių klaidų. Kalbant apie finansines klaidas, dažnai jos gali būti sunkiai pataisomos ir sukelti didžiulę naštą. Susipažinus su pagrindinėmis klaidomis, galima susikurti pakankamai stabilią ir kur kas geresnę finansinę ateitį.
Vengti neapmokėtų sąskaitų. Keletą kartų neapmokėjus sąskaitų, galima lengvai įsisukti į ratą iš kurios bus labai sunku išsivaduoti. Vėluojant apmokėti sąskaitas, sumos didėja, vadinasi apmokėti jas darosi vis sunkiau, tenka skolintis ir imtis kitų priemonių, norint apmokėti sąskaitas, o skolinimasis priveda prie dar didesnių finansinių naštų. Todėl, reikėtų sąskaitas visuomet apmokėti laiku. Išties, geriausia tik gavus atlyginimą, atidėti tam tikrą pinigų sumą, kuri turi būti skirta apmokėti sąskaitoms, o likusius pinigus susidėlioti taip kaip atrodo teisingiausia. Svarbu, jog neliktų įsiskolinimų.

Nesiskolinti iš draugų ir artimųjų. Dažnai, užklupus finansiniams sunkumams, tenka pasiskolinti pinigų iš draugų arba artimųjų, tačiau to reikėtų vengti. Kuomet skolinamasi iš artimų žmonių, santykiai dažnai tampa įtempti, kadangi ne visuomet pavyksta skolas grąžinti laiku. Prasideda pykčiai, nemalonumui, dėl kurių net galima prarasti draugus ar artimus santykius su giminaičiais. Turbūt niekas to nenorėtų, todėl, kaip galima, reikėtų vengti skolintis iš artimųjų nemmeste lån nu. Nebent, esate tikri, jog skolas grąžinsite laiku ir nekils jokių nemalonumų. Tiesa, artimieji, visuomet stengiasi ištiesti pagalbos ranką užklupus netikėtai situacijai, sunki finansinė padėtis – ne išimtis, visais įmanomais būdais artimieji stengiasi padėti išspręsti įvairias problemas. Kaip bebūtų, nereikėtų piktnaudžiauti jų gerumu.

Išeiti iš darbo be jokio tolimesnio plano. Ruošiantis išeiti iš darbo, galima pakliūti į nemalonią finansinę situaciją. Kad ir kaip nepatiktų esamas darbas arba jaustumėte įtampą, rasti naują darbą gali būti ne taip paprasta, kaip atrodo. Netekus darbo, finansinė padėtis taps sudėtinga, o dėl šios priežasties gali kilti nemažai ir kitų problemų. Geriausia, dar dirbant ieškoti naujo darbo. Tokiu būtu, galima būti tikriems, jog palikus senąjį darbą, neteks būti nežinioje bei patirti didesnių finansinių skylių, tai yra, neteks ilgai būti be pinigų. Be to, gyvenimo aprašyme taip pat nebus tarpų, vadinasi darbdaviams nekils klausimas kodėl vienu ar kitu periodu nedirbote.

Dirbti darbe, kuriam gresia bankrotas. Net ir stipriausios kompanijos, nėra garantuotos, jog vieną dieną jų neužklups sunkumai. Dirbant tokioje įmonėje, kuriai gresia bankrotas, laukti iki paskutinės minutės nevertėtų. Nujaučiant pavojų, reikėtų nieko nelaukiant ieškotis naujo darbo. Gali būti, jog susirasti naują darbą nebus taip paprasta arba jam reikės tam tikrų kursų arba įgūdžių, kuriuos privaloma įgyti. Kuo anksčiau imsitės valdyti situaciją, tuo geresnė bus jūsų padėtis ir neteks likti prie suskilusios geldos. Savo finansine ateitimi turime rūpintis patys, už mus to niekas nepadarys.

Tai dalis klaidų, kurios pasitaiko dažniausiai. Nors daugelis iš mūsų nemėgsta planuoti ir gyvena šia diena, norint būti finansiškai stabiliems, tenka apie tai galvoti ir planuoti į priekį DK. Visi suprantame, jog pinigai yra svarbūs mūsų gyvenime ir nors jie neužima pirmos vietos, tačiau jie būtini norint išgyventi. Šiandien nieko nėra nemokamo, vadinasi už viską privalome mokėti. Žinodami, jog pinigai ant medžių neauga, privalome patys rūpintis savo finansine padėtimi ir planuoti savo finansus.

By - kulturagyvai

Nuolat bijote dėl savo finansų? Metas kažko imtis!

Jei nuolat bijote dėl savo finansų, didelė tikimybė, jog kažką darote ne taip ir nesugebate priimti protingų finansinių sprendimų. Daugelis žmonių, tiesiog gyvena šia diena ir neturi rimtų planų ateičiai, tai lemia daugybę finansinių problemų. Paprastai, žmonės kurie nesirūpina savo finansais, gyvena nuo atlyginimo iki atlyginimo. Ar tai yra gerai? Tikrai ne. Dėl nuolatinio bijojimo, žmonės pasimeta ir nebežino ką daryti, kaip pataisyti padėtį. Atrodo, jog finansinė situacija itin prasta, tuomet pradedama skolintis, tačiau tai taip pat nėra išeitis. Pirmiausia, reikia viską ramiai apsvarstyti ir imtis veiksmų.

Esate veikiami baimės? Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, tai suprasti ar baimė išties jus valdo. Tai suvokus, galima pradėti rimtus pokyčius savo finansuose ir pradėti taisyti situaciją. Akivaizdūs ženklai, jog jus valdo nuolatinė baimė, yra šie:

• Nuolat esate susirūpinę dėl to ar pavyks apmokėti sąskaitas, nusipirkti būtiniausių dalykų arba susitvarkyti su netikėtai užklupusia situacija;
• Tik ir laukiate dienos, kuomet gausite atlyginimą, nes neturite atliekamų pinigų net būtiniausioms prekėms;
• Nenumatytos situacijos, tokios kaip automobilio remontas, liga, jūsų finansinę padėtį dar labiau komplikuoja;
• Neturite jokių santaupų;
Praradus darbą, nesugebėtumėte apmokėti sąskaitų jau kitą mėnesį;
• Pinigai dingsta vos juos gavus;
• Niekuomet neturite pinigų nenumatytiems atvejams.

Jei daugelis punktų yra būtent apie jus, vadinasi reikia su tuo kovoti. Laukti nėra laiko. Jei nuolatinė baimė neleidžia ramiai miegoti, vadinasi gyvenate iš tokių pajamų, kurios yra pakankamai mažos ir nesugebate su jomis tvarkytis. Nėra santaupų ir atrodo, jog nėra jokio būdo iš to išsikapstyti. Gali atrodyti, jog pinigus išleidžiate tik būtiniausioms dalykams, tačiau finansinė padėtis vis tiek yra prasta. Ką daryti? Pradžiai, norint išsilaisvinti iš nuolatinės baimės, reikia pasistengti, jog visuomet būtų pinigų nenumatytiems atvejams. Taip pat, reikia nustatyti kodėl nuolat trūksta pinigų, tai nebūtinai turi būti mažas atlyginimas, nuolatinei baimei įtakos gali turėti ir skolos, per didelės sąskaitos už komunalines paslaugas ir panašiai.

Suplanuokite savo biudžetą. Išanalizuokite kiek kiekvieną mėnesį skiriate įvairiems dalykams ir teisingai paskirstykite pajamas. Pasistenkite jog jų pakaktų padengti būtiniausioms išlaidoms, mokesčiams ir dar šiek tiek liktų. Taip, gali tekti susiveržti diržus, tačiau tik teisingai paskirsčius pajamas, galima judėti pirmyn. Labai svarbu turėti šiek tiek pinigų nenumatytiems atvejams. Gyvenime yra galybė situacijų, kuomet staiga prireikia papildomų pinigų, o jeigu jų nėra, esame priversti skolintis. Kad taip nenutiktų, būtina kiekvieną mėnesį atidėti šiek tiek pinigų. Būtent paskirstant pajamas, galima pastebėti kur slypi problema, gali būti jog tai yra skola, nepakeliami mokesčiai, o gal paprasčiausiai per mažas atlyginimas, kurio tiesiog nepakanka minėtiems dalykams. Jeigu pagrindinė priežastis yra itin mažas atlyginimas, reikia ieškoti būdų kaip būtų galima uždirbti daugiau. Turint rankas, kojas ir galvą ant pečių, tai padaryti nėra sudėtinga, svarbiausia turėti tikslą ir jo siekti. Jei norint susirasti geriau apmokamą darbą trūksta tam tikrų įgūdžių, niekada nevėlu mokytis. Beje, yra daugybė būdų mokytis nemokamai, tereikia noro ir pastangų. Įgijus tam tikrus įgūdžius, atlyginimas gali kaip mat padidėti, o tai gali išspęsti visas problemas.

Finansinis planas yra būtinas. Jis svarbus ne tik tiems, kurie gauna mažesnes pajamas, daugiau uždirbantys turi dar atidžiau planuoti savo finansus, nes per daug išleidžiant, nejučia galima prisidaryti daugybę finansinių nemalonumų, iš kurių išbristi gali būti sudėtinga. Finansinis planas, padės mažiau jaudintis dėl finansinių dalykų, todėl bus lengviau susikoncentruoti ties kitais reikalais, galbūt net papildomų įgūdžių įgijimu. Jeigu laikomasi plano, kuris yra protingas, tuomet laikui bėgant finansinė padėtis turi pasitaisyti ir nuolatinis nerimas po truputį dings iš jūsų gyvenimo – credit247.ro.

© 2019   www.kulturagyvai.lt