By - kulturagyvai

Lietuviškas požiūris

Gyventi Lietuvoje, didelėje žmonių apsuptyje, nėra lengva. Ypač tada, kai šie žmonės pilni skirtingų požiūrių. Tačiau dažniausiai šių požiūrių būna dvi pagrindinės grupės, vieni būna už, o kiti prieš.

Dažniau naudojama nuomonė būna už. Pavyzdžiui, vienas iš svarbiausių lietuvių požiūrių yra automobiliai. Turbūt kiekvienas patyręs mergišius pasakytų, jog be gero automobilio nebūtų ir gerų merginų šalia. Nes juk šių laikų požiūris ir yra užsidirbti pinigų brangiam automobiliui ir ieškoti tų vadinamųjų „aukų“, kurios užkibs ant gražaus automobilio savininko kabliuko. Norint visko čia ir greitai, reikia pakankamai nemažai pinigų , o pats greičiausias būdas užsidirbti pinigų – išvažiuoti uždarbiauti į užsienio šalis, ten dirbti kelis mėnesius ir vėl grįžti į Lietuvą su prabangiausia mašina. Jaunuoliai neturi kantrybės dirbti Lietuvoje tam, jog užsidirbtų prabangiam automobiliui. Juk visko reikia greitai, čia ir dabar. Nepaisant to, jog automobilio reikia čia ir dabar, jo reikia ir pačio prasiekiama turėti naujausią modelį. Panašu, jog važinėtis miesto gatvėmis su seno modelio, rūdimis nusėta mašina yra pati didžiausia gėda… Deja, bet toks požiūris į automobilius ir apskirtai materialius dalykus, išties yra gėdingas. Vis dėlto, reikėtų paminėti, jog brangūs pirkiniai vilioja ne tik lietuvaičius, pasipuikuoti naujausiais automobiliais ir daugybe pinigų, nori viso pasaulio vyrai.

Dar vienas požiūris, kuris labai menkina Lietuvos kultūrą yra tas, jog žmonės, gyvenantys čia, nepripažįsta migrantų.  Atrodo turėtume džiaugtis, jog kažkas pasirenka mūsų šalį, kaip savo namus, tačiau viskas vyksta atvirkščiai. Į migrantus žiūrima su pašaipa, stengiamasi juos visaip pašiepti ir kuo greičiau išgrūsti iš mūsų gimtosios žemės. Lietuvių tauta yra labai netolerantiška šiuo atžvilgiu. Daugelis tiesiog nesugeba priimti kitokios rasės žmonių, kito požiūrio į gyvenimą, kitų madų. Lietuviams būtina sekioti tik vieną vienintelę madą, gyventi vieninteliu požiūriu ir spręsti tik tas pačias problemas. Jei apsirengsi ne taip, išgersi ne to skonio kavos, gyvensi ne tuo požiūriu, kuriuo reikia gyventi – būsi išjuoktas. Aišku, lietuviai nebūtų lietuviai, jeigu patyčios nevyktų ir internete. Internetas pilnas vaikų, kurie kuria trumpus arba ilgesnius filmukus apie save, manydami, jog taip susilauks šlovės. Taip, jie jos susilaukia, tačiau šlovė nebūna tokia, kokios tikimasi. Tai tampa patyčiomis, o patyčios didina savižudybių skaičių. Šiais laikais paauglių labai mėgstami „memes“ yra labai paplitę pasaulyje, tad nenusisekusi filmuko kūryba šiam kūrėjui atsieis patyčiomis ir jis taps interneto pajuokos objektu, aprašytu būtent „memes“ paveikslėliuose. Priešingai nei Lietuvoje, kitose šalyse tavo kuriami ir montuojami filmukai susilauktų tik gerų emocijų ir pagyrimų. Štai todėl, mūsų, lietuvių požiūris į gyvenimą yra kitoks, žinoma, ne visuomet. Visada yra išimčių, o pasijuokt iš kitų nori ir kitataučiai, labai dažna rasizmo problema, na bet tai jau kita tema.

Dar vienas netinkamas požiūris yra į scenos pop muzikos dainininkus ir aktorius. Šie, iš pažiūros normalūs žmonės, gali tapti dar vienais pajuokos objektais. Juk šiais laikais visiems įtikti taip sunku, ypač lietuviams, kurie mėgsta prisikabinti prie kiekvienos detalės. Tiesa, jei nori tapti žinomu, reikia susitaikyti, jog žinomumas gali brangiai kainuoti. Brangiai, reiškia nebūtinai pinigine prasme, tačiau patyčiomis, nuolatiniais komentarais, ar net užgauliojimais. Dievaži, neskatinama sėdėti kamputyje ir pamiršti savo svajones, tačiau norint tapti žvaigžde, reikia nusiteikti, jog kelias bus ilgas ir sunkus, o nuomonių bus įvairiausių.  Lietuviai savo požiūriu ir nepasitenkinimu garsėja jau pakankamai senai, reikia pripažinti ir tai, jog dažnai netinkamas požiūris būdingas ne tik lietuviams. Kitų tautų atstovai taip pat pasižymi ne itin geromis savybėmis, tačiau būtent tai parodo šių dienų problemas ir tai, ką vienoje ar kitoje tautoje reikėtų keisti. Netinkamas požiūris niekuomet negarsins šalies vardo gerąja prasme, todėl norint gero vardo, reikia jį užsitarnauti.

© 2019   www.kulturagyvai.lt