By - kulturagyvai

Lietuvos lankytinos vietos

Lietuva – tai tikrai nuostabus kraštas, kuriame pilna visokio plauko žmonių, tradicijų, nuomonių ir svarbiausia – čia yra galybė nuostabių vietų, kurias galima aplankyti atostogaujant Lietuvoje. Lietuva gali pasigirti nuostabiais peizažais, kurie sukuria jaukią atmosferą, ypač rudenį. Tuomet lapai būna išmarginti įvairiausiomis spalvomis, kurios suteikia medžiams gyvybės. Tačiau Lietuva pasižymi ne tik medžių grožiu. Atvykus į Lietuvą, pirmiausia vertėtų aplankyti Gedimino pilį, esančią Vilniuje. Apie šią pilį sklando legendos, o šiomis dienomis pastebimos ir kalno nuošliaužos, todėl vertėtų suskubti ją aplankyti. Daugelį metų aplink pilį puikavosi begalė medžių, kurie puošė pilį ir puošė kalno peizažą. Tačiau miesto valdžia pamanė, jog šie medžiai trukdo pilies grožiui atsiskleisti, tad po truputį ėmė naikinti medžius. Šito pasekmės skaudžios – pilyje susidaro nuošliaužos. Vadinasi, reikia suskubti.

Apsilankius pilyje, neskubėkite išvykti iš miesto. Vilniuje jūsų laukia dar viena nuostabi vieta, kurią privalote aplankyti – tai Katedros aikštė.  Tai yra žymiausia Lietuvos aikštė, kuri yra Vilniaus senamiestyje. Katedros aikštė turi nuostabų statinį – Katedros bokštą. Šis yra labai pamėgtas turistų ir mieste gyvenančių žmonių – visi skuba jį nufotografuoti ir patys įsiamžinti Katedros aikštėje. Nepamirškite ir nuostabiojo Televizijos bokšto, iš kurio galite pamatyti nuostabiausius Vilniaus vaizdus iš aukštai. Sausio 13-tosios įvykiai daro šią vietą istorine ir nepamirštama. Čia gindami Lietuvos laisvę, gindami savo tėvynę, žuvo ir buvo sužeisti tankų kovotojai, mylėję ir gerbę savo tėvynę. Nepaisant karų, Vilniaus televizijos bokštas vis dar stovi laisvoje ir gražioje Lietuvoje.

Pabuvus Lietuvos sostinėje Vilniuje, rekomenduojama aplankyti ir kitus miestus.  Puiki vieta, Kaune yra Pažaislio vienuolynas. Tai pastatų ansamblis, esantis Kauno marių krante. Čia galite pamatyti barokinio stiliaus bažnyčią, vienuolyną, daug namelių, išdėstytų vienas šalia kito. Didi vieta, kurią verta aplankyti dėl jos nuostabios architektūros.  Aplankius šias puikias Lietuvos vietas, rekomenduojama  aplankyti ir vietas, kurios padės atsipalaiduoti ir paliks neišdildomą įspūdį. Gera žinia – jums nereikės niekur važiuoti, na neskaitant kelių kilometrų mašina, tačiau jie nieko nereikš, kuomet pasieksite nuostabią vietą – Lietuvos zoologijos sodą, įsikūrusį Kauno centre.  Šiame zoologijos sode yra įvairių gyvūnų. Čia yra beždžionių kampelis, baseinas, paukštynas, ir netgi tigrų namai! Begalės gyvūnų vaizdų, kuriems apžiūrėti vargu ar užtektų visos dienos, tad būtina susiplanuoti laiką, prieš aplankant žymiąsias Lietuvos vietas. Na o tiems, kurie ieško įdomybių, nebijo aukščio, ekstremalių situacijų ir yra pasirengę šiek tiek pavaikščioti – puikus sprendimas – Menčių karjerai. Tai neaprėpiamos platybės karjerai, kurie yra Akmenės rajone. Ši vieta nėra labai plačiai žinoma, galbūt net ir dauguma lietuvių nėra girdėję apie šią vietą, tačiau kiekvienais čia apsilankęs, be galo džiaugiasi šiuo atvykimu. Tiesa, reikėtų pabrėžti, jog vaikščiojimas po karjerus nėra labai švarus – reikia pasirūpinti patogia avalyne ir pasirūpinti drabužiais pagal tos dienos orus. Nuostabūs vaizdai ir nepamirštami įspūdžiai garantuoti. Na, o atostogų pabaigai piki vieta apsilankymui ir atsipalaidavimui – Palangos paplūdimys. Čia krantus skalauja Baltijos jūra, kurioje galite smagiai pasimaudyti, pavaikščioti ant žymiojo Palangos tilto. Vaizdas nuostabus, ypač leidžiantis saulei. Šio reginio praleisti neįmanoma, nes čia atsiveria visas saulės ir jūros grožis. Ne veltui ši vieta pamėgta įsimylėjusių porelių.

Lietuva pilna nuostabių kampelių, kuriuos verta aplankyti. Apsilankę Lietuvoje patirtų įspūdžių dar ilgai nepamiršite.

© 2019   www.kulturagyvai.lt