By - kulturagyvai

Nuolat bijote dėl savo finansų? Metas kažko imtis!

Jei nuolat bijote dėl savo finansų, didelė tikimybė, jog kažką darote ne taip ir nesugebate priimti protingų finansinių sprendimų. Daugelis žmonių, tiesiog gyvena šia diena ir neturi rimtų planų ateičiai, tai lemia daugybę finansinių problemų. Paprastai, žmonės kurie nesirūpina savo finansais, gyvena nuo atlyginimo iki atlyginimo. Ar tai yra gerai? Tikrai ne. Dėl nuolatinio bijojimo, žmonės pasimeta ir nebežino ką daryti, kaip pataisyti padėtį. Atrodo, jog finansinė situacija itin prasta, tuomet pradedama skolintis, tačiau tai taip pat nėra išeitis. Pirmiausia, reikia viską ramiai apsvarstyti ir imtis veiksmų.

Esate veikiami baimės? Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, tai suprasti ar baimė išties jus valdo. Tai suvokus, galima pradėti rimtus pokyčius savo finansuose ir pradėti taisyti situaciją. Akivaizdūs ženklai, jog jus valdo nuolatinė baimė, yra šie:

• Nuolat esate susirūpinę dėl to ar pavyks apmokėti sąskaitas, nusipirkti būtiniausių dalykų arba susitvarkyti su netikėtai užklupusia situacija;
• Tik ir laukiate dienos, kuomet gausite atlyginimą, nes neturite atliekamų pinigų net būtiniausioms prekėms;
• Nenumatytos situacijos, tokios kaip automobilio remontas, liga, jūsų finansinę padėtį dar labiau komplikuoja;
• Neturite jokių santaupų;
Praradus darbą, nesugebėtumėte apmokėti sąskaitų jau kitą mėnesį;
• Pinigai dingsta vos juos gavus;
• Niekuomet neturite pinigų nenumatytiems atvejams.

Jei daugelis punktų yra būtent apie jus, vadinasi reikia su tuo kovoti. Laukti nėra laiko. Jei nuolatinė baimė neleidžia ramiai miegoti, vadinasi gyvenate iš tokių pajamų, kurios yra pakankamai mažos ir nesugebate su jomis tvarkytis. Nėra santaupų ir atrodo, jog nėra jokio būdo iš to išsikapstyti. Gali atrodyti, jog pinigus išleidžiate tik būtiniausioms dalykams, tačiau finansinė padėtis vis tiek yra prasta. Ką daryti? Pradžiai, norint išsilaisvinti iš nuolatinės baimės, reikia pasistengti, jog visuomet būtų pinigų nenumatytiems atvejams. Taip pat, reikia nustatyti kodėl nuolat trūksta pinigų, tai nebūtinai turi būti mažas atlyginimas, nuolatinei baimei įtakos gali turėti ir skolos, per didelės sąskaitos už komunalines paslaugas ir panašiai.

Suplanuokite savo biudžetą. Išanalizuokite kiek kiekvieną mėnesį skiriate įvairiems dalykams ir teisingai paskirstykite pajamas. Pasistenkite jog jų pakaktų padengti būtiniausioms išlaidoms, mokesčiams ir dar šiek tiek liktų. Taip, gali tekti susiveržti diržus, tačiau tik teisingai paskirsčius pajamas, galima judėti pirmyn. Labai svarbu turėti šiek tiek pinigų nenumatytiems atvejams. Gyvenime yra galybė situacijų, kuomet staiga prireikia papildomų pinigų, o jeigu jų nėra, esame priversti skolintis. Kad taip nenutiktų, būtina kiekvieną mėnesį atidėti šiek tiek pinigų. Būtent paskirstant pajamas, galima pastebėti kur slypi problema, gali būti jog tai yra skola, nepakeliami mokesčiai, o gal paprasčiausiai per mažas atlyginimas, kurio tiesiog nepakanka minėtiems dalykams. Jeigu pagrindinė priežastis yra itin mažas atlyginimas, reikia ieškoti būdų kaip būtų galima uždirbti daugiau. Turint rankas, kojas ir galvą ant pečių, tai padaryti nėra sudėtinga, svarbiausia turėti tikslą ir jo siekti. Jei norint susirasti geriau apmokamą darbą trūksta tam tikrų įgūdžių, niekada nevėlu mokytis. Beje, yra daugybė būdų mokytis nemokamai, tereikia noro ir pastangų. Įgijus tam tikrus įgūdžius, atlyginimas gali kaip mat padidėti, o tai gali išspęsti visas problemas.

Finansinis planas yra būtinas. Jis svarbus ne tik tiems, kurie gauna mažesnes pajamas, daugiau uždirbantys turi dar atidžiau planuoti savo finansus, nes per daug išleidžiant, nejučia galima prisidaryti daugybę finansinių nemalonumų, iš kurių išbristi gali būti sudėtinga. Finansinis planas, padės mažiau jaudintis dėl finansinių dalykų, todėl bus lengviau susikoncentruoti ties kitais reikalais, galbūt net papildomų įgūdžių įgijimu. Jeigu laikomasi plano, kuris yra protingas, tuomet laikui bėgant finansinė padėtis turi pasitaisyti ir nuolatinis nerimas po truputį dings iš jūsų gyvenimo – credit247.ro.

© 2019   www.kulturagyvai.lt